Denne 4-stjernede campingplads ligger i Gignac i Hérault i Occitanie. Et perfekt sted at udfylde naturelskere ved at drage fordel af Camping Paradis oplevelse! Campingpladsen er tæt på en cykelsti, der vil tage dig til Pont du Diable så til landsbyen Saint Guilhem-le-Désert med sin storslåede kloster passerer gennem Georges de l'Hérault samt besøget til grotten Clamouse.? Du vil kun være 20 km fra Bézier og Montpellier med sine store middelhavsstrande. L'Hérault er også kendt for sine vingårde og dens mange udendørs aktiviteter. Salagou Lake er en fremragende nautisk base og et smukt sted at køle ned om sommeren.
Campingpladsen ligger kun 200 m fra floden l'Hérault, hvor du kan bade og nyde vandbasen af kano-scenterne.
Vores I nærheden af Aqualandmed sin slide og hans Oppustelig pool for små og store, ikke at nævne sin solbadning og fire seng for at nyde solen for en perfekt afslapning
Vores Børneland , kongeriget af børn udstyret med en oppustelig spil , en sving , et eventyr kursus med rutsjebane, en turniquet , en sand pool , en trampolin, spil af damer og kæmpe skak, men også en pétanque felt, en multisport felt, samt udendørs fitness spil for den største .
Animationer:
Du vil ikke kede dig under din ferie på Camping Paradis Family les Rives de l'Hérault med dens hold af animationer. Fra morgenen med, hver eftermiddag vores animationer i familier og hver aften musikalske animationer ikke at glemme vores Fiesta Boom Boom at pege dine dage. Og en gang om ugen i juli august, find Paradis af stjerner, hvor du kan møde, udveksle, dans, synge og spørge en akugraf eller foto fra en kunstner fra tv-verdenen.
Hver morgen med morgenenI nærheden af Piki Club, de yngre vil også kunne nyde aktiviteter og aktiviteter tilpasset deres alder til at tilbringe uforglemmelige øjeblikke og gøre nye venner.
The The The The The The TheSnackbarcampingpladsen og dens "Paillote" mod sin store terrasse, dens teater og dens scene tilbyder dig hele sæsonens tema måltider, retter à la carte, dens smag og morgenmad uden at glemme sine cocktails og vin af terroir
EnI nærheden af Souvenirs Shop« Camping Paradis « vil være det ideelle sted at vælge din favorit ferie souvenir.
EnSupermarkedmed økologiske produkter fra terroir er til din rådighed for alle væsentlige indkøb.???? For at gøre dit daglige liv lettere under dit ophold, tilbyder vi dig også lån af udstyr (raquettes, støvsuger, jern, hårtørrer...).